Сміттєзвалище під Ужгородом за рік розрослось – загалом шар сміття становить 25 метрів

08.06.2019

Гора відходів на сміттєзвалищі у селі Барвінок, що під Ужгородом, за рік виросло на 3 метри на площі у 2,5 га. А прогнози щодо часу його експлуатації не змінились – намагатимуться дотягти з переповним полігоном до кінця року, бо новий розмістити ніде.

Шар сміття тут вже висотою 18 метрів, ще сім – під землею в виритому котловані. Полігон сміття завалений сміттям, хоч з 25 років на які розраховане сміттєзвалище, воно попрацювало 20 років.

Протягом року з Ужгорода та району на полігон привозять до двох тисяч кубометрів сміття.

Експлуатацію звалища подовжують завдяки насипним дамбах, які дозволяють рости звалищі вгору. Підрядник завіз більше 2-х тисяч кубів ґрунту, 80-ти сантиметровим шаром якого покриває всю смітник. 

Також рятують Барвінок від екологічної катастрофи, сотня ромів, які займаються сортуванням сміття прямо на звалищі. Для більшості це заробіток.

Керівництво полігону не приховує, будуть продовжувати експлуатації звалища, поки місто не знайде місце під нове і не побудує його.

У цьому році для Ужгородського полігону в Барвінку передбачено 4 мільйони гривень, 2 з міського бюджету, ще 2 – з обласного. У 2020-му планують зробити 5-тиметрових насип землі зверху, що дасть звалищі ще максимум один рік. Тому знайти місце під новий полігон мерія повинна до кінця 2019 го.

XVII МІЖНАРОДНИЙ...
VII Всеукраїнський...
Удосконалення національної...