“Отруєння полів на Тернопільщині”: листя чорніє, а люди скаржаться на погіршення здоров’я

30.05.2019
Результат пошуку зображень за запитом "Отруєння полів на Тернопільщині"

Кожного року із стартом обробітку полів все більше селян скаржиться на погіршення стану здоров`я. У багатьох мешканців Тернопільщини виникають захворювання верхніх дихальних шляхів, у дітей починаються алергії, захворювання горла та риніти.

Як повідомляє “Ternopil. Trаvel“, люди звинувачують у цьому місцевих аграріїв та великі аргохолдинги, які, на їхню думку, не дотримуються елементарних правил під час розпилювання хімікатів та використовують значні дози отрути.

За словами пані Ірини, мешканки села Лосяч, коли починаються кроплення полів і над полями появляється ядовитий туман, а в селі починає смердіти хімією, в дітей починаються хвороби.

За словами медиків, отрутохімікати, які використовують аграрії для знищення бур’янів та підвищення урожайності, шкодять не тільки дітям, які є найчутливішими до таких подразників, а й дорослим, які навіть не здогадуються, що частий вплив значних доз отрути може негативно впливати на генетику та викликати смертельні недуги, як онкологія.

Однак, часто керівники сіл замовчують проблему і покривають аграріїв, а ті в свою чергу порушують норми кроплення полів і роблять вигляд, що нічого поганого не відбувається.

Фото негативного впливу пестицидів на довкілля оприлюднив мешканець Борщівщини Ігор Биць, на яких чудово видно, як виглядає листя дерев після окроплення полів аграріями.

“Ось такі наслідки від неконтрольованого оприскування полів аграріями,не відомими ядохімікатами. Контроль за таким безладом втратили у 2015р. Наклали вето на орган, який контролює допустимі норми хімікатів і їх використання. Зробив це ще Яценюк щоб зменшити так званий тиск на агробізнес,тим самим запустив у дію безконтрольне, безвідповідальне отруєння людей”,- зазначив пан Ігор.

XVII МІЖНАРОДНИЙ...
VII Всеукраїнський...
Удосконалення національної...