Компанія вивозила небезпечні відходи на звичайне звалище замість утилізації

13.09.2019

Приватна фірма за сприяння держпідприємства “Укргазвидобування” звозила небезпечні для здоров’я людей відходи буріння на звичайне звалище. Компанія цими діями завдала збитків державі на 15 мільйонів гривень, повідомили у Держбюро розслідувань.

За даними правоохоронців, учасниками схеми були посадовці “Укргазвидобування” та представники комерційної структури. Вони упродовж 2017-2019 років налагодили схему привласнення коштів, виділених на утилізацію відходів.

Правоохоронці з’ясували, що утилізації взагалі не було, натомість буровий шлам вивозили на звичайний полігон побутових відходів. Під час тимчасового зберігання відходів буріння не було дотримано екологічних вимог. Все це призвело до забруднення довкілля.

Більше того, утилізація небезпечних відходів безпосередньо загрожувала життю та здоров’ю людей. Відповідно до лабораторних досліджень, такі відходи потребують спеціальної процедури захоронення.

СБУ та ДБР обшукали офісні приміщення та будинки фігурантів справи, зокрема приміщення апарату “Укргазвидобування” та “Полтавагазвидобування”. Правоохоронці вилучили документи, які підтверджують факти злочину.

У ДБР також заявили, що організатору протиправної схеми повідомлено про підозру в організації заволодіння коштами держпідприємства в особливо великих розмірах. Ним виявився представник комерційної структури. Правоохоронці додали, що планують оголосити про підозру іншим фігурантам справи, серед яких представники державних контролюючих органів.

Українсько-Німецька конференція...