На Хмельниччині майже всі сміттєзвалища не відповідають екологічним нормам

08.10.2019

Екологи стверджують, що лише п’ять сміттєзвалищ в області мають проектно-кошторисну документацію.

Як зазначено у інформації Держекоінспекції, із 21 полігону міст обласного значення та райцентрів Хмельниччини тільки п’ять мають проектно-кошторисну документацію (Городок, Деражня, Нетішин, Славута, смт Теофіполь). Більшість полігонів у Хмельницькій області не відповідають вимогам технічних, санітарних та екологічних норм. Експлуатація полігонів та звалищ у переважній більшості здійснюється з грубими порушеннями вимог діючого природоохоронного законодавства.

Окрім того, за інформацією екологів, вкрай негативна ситуація у сфері поводження з побутовими відходами склалась в сільській місцевості. Сільськими радами в більшості не розроблено місцеву програму поводження з твердими побутовими відходами та схему санітарного очищення населених пунктів. Відсутні спеціалізовані підприємства у сфері поводження з побутовими відходами, та спецтехніка для належного збору та вивезення ТПВ на діючі сміттєзвалища. Не забезпечено організацію роздільного збирання корисних компонентів відходів, які завозяться на звалища.

Станом на 01 травня 2019 року у Хмельницькій області нараховувалось 727 сміттєзвалищ та полігонів твердих побутових відходів, у тому числі – 692 сільських сміттєзвалища, 21 полігон і 14 селищних сміттєзвалищ, які знаходяться на обслуговуванні комунальних підприємств.

Українсько-Німецька конференція...