На українських сміттєзвалищах накопичилось 13 млрд тонн відходів

08.10.2019

З 1986 року кожен перший понеділок жовтня відзначають Всесвітній день Habitat, що присвячений умовам проживання в населених пунктах. Цьогорічна тема – «Передові технології як інноваційний інструмент для перетворення відходів у багатство». За даними дослідження агентства 24/7 Wall Street, за підсумками 2018 року Україна входить в десятку країн з найбільшим обсягом сміття на одного жителя – з показником 10,6 т.

Користуючись відкритими даними Держкомстату та Міністерства екології та природних ресурсів України (до об’єднання та перейменування) можна проаналізувати обсяги відходів в Україні та джерела їх формування. Так, з 2014 по 2016 рік обсяг формування відходів щорічно знижувався, в 2017 році різко виріз, а минулого року знову почав спадати. В розрізі видів економічної діяльності найбільшу частку в утворенні відходів займає добувна промисловість, найменшу, як не дивно, будівельна галузь. В той же час витрати на утилізацію і переробку відходів щорічно зростають.

З року в рік в загальному обсязі витрат на охорону навколишнього середовища частка витрат на поводження з відходами практично не змінюється і максимальною була у 2017 році, коли утворення відходів досягло максимальних показників. Станом на 2018 рік в Україні накопичилося майже 13 млрд тон сміття – і це лише за офіційними даними. У 2016 році Міністерство екології та природних ресурсів України відкрило онлайн-мапу для подання заявок на ліквідацію звалищ. За цей час було подано понад 6500 заявок, і хоча динаміка їх виконання з року в рік стабільна, не виконаними та в роботі залишаються понад 70%.

Міжнародна науково-практична...
III Міжнародна...
Міжнародна науково-практична...