У Черкасах роками горить сміттєзвалище і труїть димом прилеглі мікрорайони

02.09.2019

Щоденні виклики рятувальників та нестерпний сморід. Мешканці середмістя Черкас потерпають через наслідки пожеж, які спалахують на стихійному сміттєзвалищі. Смог досягає будинків містян та охоплює прилеглі мікрорайони. Боротися з вогнем рятувальники мусять ледь не щодня. Люди запевняють: стихійне сміттєзвалище горить уже кілька років.

Рятувальники приборкують вогонь на стихійному сміттєзвалищі, що на колишньому військовому полігоні. Надзвичайники кажуть, навіть після того, як полум’я загасять – сміття продовжує тліти ще майже добу.

Лише за минулий тиждень рятувальники шість разів виїжджали за викликом на це стихійне звалище. Кажуть: за останні тижні тут вигорів майже гектар території.

Дим від пожежі охоплює прилеглі мікрорайони. За кілька метрів від сміттєзвалища – будинок для людей з інвалідністю на 90 квартир. Мешканці багатоповерхівки кажуть: дихати димом зі смітника змушені вже п’яте літо поспіль.

Нині від смогу потерпають десятків багатоповерхівок, школа, дитячі садочки та пологовий будинок.

За словами містян, багатогектарний військовий полігон перетворився на стихійне сміттєзвалище близько 10 років тому. Спочатку комунальники скидали сюди опале листя, а згодом містяни почали звозити і побутові відходи. Нині під шаром непотребу вся територія колишнього військового полігону. Нині зайти чи заїхати на полігон може будь-хто. Щоб запобігти новим пожежам, в’їзд на звалище потрібно обмежити, кажуть у міськраді. Якщо кошти знайдуть, шлагбаум перед полігоном обіцяють встановити за кілька місяців. Але вивозити гори сміття з полігону поки що ніхто не має наміру. Нині ситуацією на звалищі зацікавилася поліція, правоохоронці розпочали перевірки.

Міжнародна науково-практична...
III Міжнародна...
Міжнародна науково-практична...