Через обміління Шацьких озер, у т. ч. одного з найбільшого озера України — Світязь, відкрили кримінальну справу

22.01.2020

Національна поліція відкрила кримінальну справу через неправомірні дії, які могли призвести до обміління Щацьких озер у Волинській області. Про це повідомила пресслужба прокуратури Волинської області. «Слідче управління Головного управління Національної поліції області розслідує факти зловживання службовим становищем посадовими особами органів державної влади Волині в інтересах третіх осіб, які могли призвести до різкого падіння рівня води в Шацьких озерах, у т. ч. одному з найбільших озер України — Світязь», — йдеться в повідомленні.

Під час розслідування з’ясувалося, що чиновники Держекоінспекції, всупереч вимогам Закону «Про оцінку впливу на навколишнє середовище», не оцінили впливу на стан озер незаконної діяльності суб’єктів господарювання. «Одне з таких підприємств побудувало неподалік штучні водні об’єкти на орендованій території площею 230 га без відповідних документів і здійснює з них водозабір для поливу саджанців лохини на площі понад 150 га. При цьому Держекоінспекція області також не звернулася з позовом до суду для припинення протиправної діяльності підприємства», — повідомили в прокуратурі. До Єдиного реєстру внесли відомості за ч. 2 ст. 364 КК (зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки).

Як відомо, Шацькі озера — група з більш ніж 30 озер у Любомильському та Шацькому районах Волинської області, в межиріччі річок Прип’ять і Західний Буг. Найбільше з них — озеро Світязь (27,5 кв. км). Це друга за розмірами природна водойма в Україні і найглибше озеро країни (58,4 м).

Посилання: http://meest-online.com/culture/reference/cherez-shatski-ozera-vidkryly-kryminalnu-spravu/