Під Одесою назріває екокатастрофа: люди масово хворіють на рак

20.02.2020

Під Одесою загострилася екологічна ситуація в смт Таїрове – місцеві жителі скаржаться на жахливий сморід через очисну станцію, яка була збудована ще в 70-х роках минулого століття і досі на об’єкті не проводилася модернізація.
За словами активістів, у селищі багато онкохворих, і люди пов’язують проблему саме з екологічною обстановкою.
Працівник очисної станції пояснив, що вона давно не працює на повну силу, а діючі потужності направляють всі стоки в лиман. Зазначається, що екоситуація в Таїровому за останні 3 роки особливо загострилася. Через сморід влітку жителі не відкривають вікна, на дитячих майданчиках на вулиці неможливо находться.
Також повідомляється, що очисну станцію не інспектували представники Департаменту екології та природних ресурсів Одеської ОДА. Обурені мешканці 19 лютого на прийомі у місцевої селищної ради звернули увагу керівництва об’єднаної територіальної громади на питання модернізації очисних споруд. Сама станція знаходиться на балансі бюджету ОТГ, а постійний штат співробітників налічує всього 4 людини.
Як розповів начальник місцевого управління ЖКГ Ігор Куций, були запрошені до співпраці ряд проектних організацій. За його словами, місцева компанія в 2010 році вже представляла проект по очищенню споруд, й були побудовані очисні споруди за рахунок бюджету, але вони так і не були запущені. Зараз розглядається питання їх реконструкції – якщо працювати не будуть, то обіцяють побудувати нові очисні споруди для Сухого лиману.

Посилання:  https://www.rbc.ua/ukr/styler/odessoy-nazrevaet-ekokatastrofa-lyudi-massovo-1582172213.html