“Прикарпаття потребує утильзаводу для відходів м’ясовиробництва”, – Держпродспоживслужба

14.02.2020

14 лютого на пресконференції в Держпродспоживслужбі області розповіли, що Прикарпаття потребує утилізаційного заводу для побічних продуктів тваринного походження.
За словами начальника Головного управління Держпродспоживслужби в області Романа Гурського, одне з важливих питань – утилізація утворених побічних продуктів під час переробки продукції тваринництва.
“За 2019 рік у процесі виробництва в області утворилося майже 24 тисячі тонн побічних продуктів тваринного походження, з яких 5,6 тисяч – утилізовано на заводах інших областей, 5,5 тисяч – на утилізаційний установках деяких підприємств, ще 12,5 тисяч – направлено на біотермічне знезараження”, – каже Гурський.
Роман Гурський наголошує, що існує велика потреба у будівництві такого утильзаводу на Прикарпатті. Він зазначає, що м’ясокісткове борошно – надзвичайно попитний продукт на світових ринках, і це дасть ще й велику економічну користь для Франківщини.
“Такий утильзавод можна би було побудувати, наприклад, на території Коломийської філії Укрветсанзаводу. Запах був би тільки на самому заводі, а на відстані кілометра його не мало би бути. Для його будівництва потрібно погодження територіальної громади, біля якої він мав би бути. Ми стараємся переконати і запросити інвесторів, які би могли побудувати його. Проте отакий маленький завод коштує 16 мільйонів євро. І ми поки не можемо їм надати площу в чотири гектари для будівництва”.

Посилання:  http://frankivchany.if.ua/66171-prykarpattia-potrebuie-utylzavodu-dlia-vidkhodiv-m-iasovyrobnytstva-derzhprodspozhyvsluzhba