Рівняни мітингували проти будівництва деревообробного підприємства

09.02.2020

Екоактивісти, жителі села Городок та сотні рівнян протестували проти будівництва заводу міжнародної компанії Kronospan, яка виготовляє листові матеріали з деревини. Європейські інвестори планують вкласти у виробництво 200 мільйонів євро.
Протестувальники вважають, що наслідком його роботи стануть викиди формальдегіду у завищених концентраціях. Як приклад називають екологічну ситуацію, яка виникла з аналогічним підприємством у Нововолинську.
Також люди стурбовані вирубкою лісів на території області, молоді насадження не встигають поповнювати лісовий фонд.
На території, яку викупило дочірнє підприємство «Кроноспану» – «Технопривід Інвест Груп», – розпочалися підготовчі роботи до будівництва. Раніше жителі Городка пікетували автошлях Рівне – Луцьк з вимогою їх зупинити.
Директор «Технопривід Інвест Груп» Павло Пильтяй каже, що завод матиме ефективні очисні фільтри, а сировиною будуть лише бракована деревина і тирса. Він вважає, що протести людей ініціювали конкуренти.
На думку протестувальників, під час оцінки впливу на довкілля порушені методики розрахунків. Оцінювався вплив лише на місто Рівне, а не на село Городок, у якому безпосередньо планують збудувати завод, – наголошують фахівці Рівненського обласного лабораторного центру.
Загалом в обласний департамент екології надійшло більше сімдесяти зауважень до «Оцінки впливу на довкілля» потужностей Kronospan. Рішення щодо надання дозволу на початок будівництва ще не ухвалене.

Посилання:  https://www.radiosvoboda.org/a/news-rivne-kronospan/30425345.html