У ВР ініціюють закон про державний екологічний нагляд

31.01.2020

Народні депутати ініціюють ухвалення нового закону про державний екологічний нагляд, який дозволить дати реальні механізми впливу та посилити контроль, а також дійсно зробити серйозні штрафи за забруднення навколишнього середовища.
За словами нардепів, багато підприємств сьогодні не відповідають екологічним стандартам. Керівникам таких підприємств простіше платити штрафи, які на сьогодні не є великими, аніж вкладати кошти в удосконалення очисних механізмів.
Тому сьогодні готується новий закон про Державну екологічну інспекцію України, який дозволить дати реальні механізми впливу та посилити контроль, дійсно зробити серйозні штрафи. Щоб підприємству було дешевше поставити фільтри і дотримуватися реальних норм екологічного законодавства, чим заплатити штраф три тисячі гривень і, умовно кажучи, зекономити три мільйони на фільтрах.
Досі діє норма 2014 року закону про Антитерористичну операцію щодо того, що Державна екологічна інспекція як орган контролю і всі контролюючі органи не мають права проводити планові перевірки, тобто там діє мораторій на частині Донецької та Луганської областей. Тому потрібно терміново ухвалити законопроект, який має розв’язати руки для екологічних перевірок.
Верховна Рада має втрутитися у ситуацію і суттєво збільшити санкції, якщо підприємство не пускає інспекцію для перевірки. Санкції за недопуск мають складати мільйони гривень.

Посилання: http://ecolog-ua.com/news/seryozni-shtrafy-ta-kontrol-za-zabrudnennyam-u-radi-iniciyuyut-novyy-zakon-pro-derzhavnyy