Звалище мертвої курятини виявили на Дніпропетровщині

08.02.2020

На Дніпропетровщині мешканці села Широке виявили звалище мертвої курятини. Про її походження ані місцеві, ані чиновники не знають. Крім смороду та токсинів, які поступово проникають у ґрунт та водойми навколишніх сіл – місцевих мешканців турбує причина смерті курей.
Близько десяти тонн мертвої курятини просто неба – налякали мешканців села Широке. Спочатку місцеві не розуміли, звідки йде страшенний сморід. На цьому місці селяни зазвичай випасають худобу. А зовсім поруч ставок, водою з якого мешканці села поливають городи.
За непідтвердженою інформацією, вони привезені із Запорізької області для утилізації та переробку на костну муку. Вся ця куча лежить на території, яка не є герметичною. Якщо все почне танути після морозу, все це потече в поблизу розташований ставок.
Неподалік звалища розташоване підприємство з переробки продуктів тваринного походження. За словами голови сільради, воно працює 7 місяців, а припиняє роботу першого березня. Стверджує, все законно, бачив навіть документи на птицю.
Згідно з законодавством переробці підлягають тварини тільки третьої категорії, тобто ті, які не були нічим заражені. Якого сорту курятина, що опинилася на околицях Широкого – начальник криворізького міжрайонного управління Держпродспоживслужби області Вадим Зубков – не відповів.
Районні депутати хочуть знайти і покарати причетних до забруднення території та повітря в Широкому.

Посилання:  https://www.5.ua/regiony/zvalyshche-mertvoi-kuriatyny-vyiavyly-na-dnipropetrovshchyni-shukaiut-vynnykh-207911.html