Екологічна катастрофа на Тернопільщині: бізнесмени хочуть знищити річку Збруч

13.03.2020

На Тернопільщині місцеві підприємці самовільно змінили русло річки Збруч. Екологи б’ють на сполох – за кілька років річка перетвориться на болото.

Засипали і встановили греблю русло річки Збруч на початку 2020 року. За словами місцевих, зробили це незаконно. Усі звинувачення летять на адресу фірми “Сібекс”, що є власником міні-ГЕС на річці Збруч.

Скандал із фірмою почався ще у 2015 році, коли її працівники частково перегородили русло річки Збруч бетонними плитами. Тоді через протести громадян роботи призупинили. Втім цьогоріч на обурення людей не зважали. Місцеві кажуть, що бізнесмени спеціально підвищили рівень води греблею, аби мати більше прибутків.

Активісти б’ють на сполох, адже певні – перегородження русла фактично вб’є Збруч. За кілька років річка перетвориться на величезне болото. Представником фірми “Сібекс» зізналися, що оцінки впливу на довкілля до сьогодні немає.

Щоб зупинити знищення Збруча і змусити бізнесменів відновити природне русло річки, місцеві жителі звернулися в поліцію, за цим фактом уже відкрили кримінальне провадження. Але Державна екологічна інспекція, яка і має за цим стежити, ніяк не може розпочати перевірку. Майже місяць не отримують спеціального дозволу зі столиці.

 

Посилання: https://24tv.ua/ekologichna_katastrofa_na_ternopilshhini_biznesmeni_hochut_znishhiti_richku_zbruch_n1296459