Сумські екоінспектори виявили ряд порушень на ДП «Попівський експериментальний завод»

21.07.2020

На підставі чисельних звернень від громадян стосовно розповсюдження смороду в м. Конотоп та Конотопському районі Державна екологічна інспекція у Сумській області провела позапланову перевірку ДП «Попівський експериментальний завод», яке здійснює виробництво компоненту добавки антидетонаційної для бензинів.

За результатами перевірки фахівцями Інспекції виявлено низку грубих порушень вимог чинного законодавства у сфері охорони водних та земельних ресурсів, поводження з відходами, зокрема і при експлуатації бардонакопичувача.

Крім того, у ході перевірки встановлено, що підприємством протягом понад трьох років не проводилась очистка бардонакопичувача з наступною передачею відходів іншим суб’єктам господарювання.

Оскільки вимоги щодо періодичності очищення бардонакопичувачів встановлені нормативною документацією з питань охорони праці, відповідна інформація направлена до уповноваженого органу для врахування в роботі під час виконання повноважень.

За виявлені порушення вимог природоохоронного законодавства інспекторами було притягнуто до адміністративної відповідальності 9 осіб. З метою усунення виявлених порушень видано приписи.

Крім того, Інспекцією будуть розраховані збитки за скид зворотних вод з перевищенням нормативів ГДС, самовільне водокористування в період відсутності дозволу на спецводокористування та забруднення земель, спричинених діяльністю ДП «Попівський експериментальний завод».

 

Посилання: https://sumypost.com/sumynews/ekologiya/sumski-ekoinspektory-vyyavyly-ryad-porushen-na-popivskomu-zavodi-vid-yakogo-smerdyt-u-konotopi/