Суд наклав арешт на майно Миколаївського глиноземного заводу за шкоду екології регіону

07.12.2020

Заводський районний суд Миколаєва наклав арешт на майно Миколаївського глиноземного заводу (МГЗ). Арешт наклали для забезпечення позову на суму понад 9,2 млрд грн через  звинувачення заводу у завданні збитків екології регіону і здоров’ю його жителів. Відомості про арешт внесено в держреєстри.

Керівництво МГЗ відмовилося виконувати рішення суду і 3 грудня відмовило приватному виконавцю в допуску на територію заводу для проведення опису майна.

На підставі акту про недопуск готують заяву у правоохоронні органи, оскільки такі дії МГЗ містять ознаки злочину, передбаченого ст. 382 Кримінального кодексу України (перешкоджання виконанню рішення суду).

Раніше керівництво МГЗ не допустило і представників Державної екологічної інспекції для проведення позапланової перевірки. За неофійними даними, відходи виробництва МГЗ – червоний шлам – є однією з основних проблем екології регіону і загрожують Миколаївській області екологічною катастрофою.

Посилання: https://gordonua.com/ukr/news/society/sud-naklav-aresht-na-majno-mikolajivskogo-glinozemnogo-pisalo-vidannja-de-za-shkodu-ekologiji-regionu-1530559.html