НКРЕКП не виконує умови “зеленого” меморандуму та порушує закон

07.01.2021

Національна комісія, що здійснює державне регулювання в сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) порушує умови Меморандуму та Закону №810 про умови підтримки виробництва електроенергії з альтернативних джерел в Україні.  Таку думку 6 січня 2021р висловив Голова Української вітроенергетичної асоціації Андрій Конеченков під час брифінгу щодо критичної ситуації на енергоринку в Центрі Разумкова.

«Коли Меморандум підписувався, підпис поставив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, т.в.о. міністра енергетики Ольга Буславець, наші дві асоціації (УВЕА та ЄУЕА -ред.) і Регулятор. Цей меморандум був погоджений з усіма гілками влади, з усіма міністерствами. І сьогодні ми бачимо, наприклад, що Міністерство фінансів відмовляється від виконання Меморандуму і Кабінет Міністрів нічого не може з цим зробити. А Регулятор, який підписав цей Меморандум, взагалі не виконує закон», – сказав Конеченков.

Також Голова УВЕА зазначив, що на НКРЕКП впливають промислові групи, це стало причиною того, що комісія розглядає надання кредитних коштів ПрАТ «НЕК «Укренерго» не на користь «зеленої» енергетики. Конеченков сподівається, що Регулятор врахує позицію інвесторів, що вкладають кошти в альтернативні енергетику в Україні.

Посилання https://life.znaj.ua/361012-nkrekp-ne-vikonuye-umovi-zelenogo-memorandumu-ta-porushuye-zakon-golova-uvea